Anthonyfragoso22 Anthonyfragoso22
  • 11-09-2022
  • Mathematics
contestada

During one month , a homeowner used 200 units of electricity and 120 units of gas for a total cost of $89.20. The next month, 240 units of electricity and 200 units of gas were used for a total cost of $116.00. Find them cost per unit

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

A. 4/39 B. 3/13 C. 1/3 D. 9/13
Urgent help needed with right triangle trig!
what is 0.765 to fraction
The circle is inscribed in the triangle. Find the perimeter of the triangle. A. 56 in. B. 60 in. C. 64 in. D. 66 in. thanks.
when did thomas jefferson die
Choose the equation of the horizontal line that passes through the point (2, 4) TEN POITNS A: y=2 B:x=2 C:y=4 D:x=4 NEED SOON
Which condition is required for viruses to reproduce
Lisa and her husband are each starting a saving plan. Lisa will initially set aside $ 125 and then add $ 50.85 every week to the savings. The amount A (in do
Which of the following sentence best describes a buffer? A. Buffers resist change in pH of solutions by neutralizing excess acid or base. B. Buffers change t
Which is the correct plural possessive form of the noun bee needed to complete the sentence? The _____ hive contained a huge honeycomb.