mwolford1423 mwolford1423
  • 11-02-2022
  • Mathematics
contestada

Chen bought a 20-foot chain for $36.50. What is the unit rate of price per foot?

Relax

Respuesta :

jineenhamdallah06
jineenhamdallah06 jineenhamdallah06
  • 11-02-2022
About 1.83. You would set up the equation like this
Answer Link

Otras preguntas

can anyone help me with this problem ?
sedimentation as a method of water purification results in what
what is a type of science that studies Earth and space
If an ant crawls 1 meter in 25 seconds, what is the ant’s speed?
2014 numbers are placed along the circumference of a circle. When any 5 successive numbers are added, the total is always 40. What are these 2014 numbers? Find
What is the difference between evidence and inference?
Can some one help me with this how many kilograms is this ??? Really need help
How do you write 0.045 as a reduced fraction
The variables x and y are inversely proportional, and y=2 when x=3. What is the value of y when x=9?
Identify 1 similarity and 1 difference between folding and warping.