ryastargold ryastargold
  • 14-01-2022
  • Mathematics
contestada

Bob bought 3 bags of pasta for $15.15. What was the cost per bag?

Relax

Respuesta :

darienmartin024 darienmartin024
  • 14-01-2022

Answer:

15.15 divided by 3, so the answer is 5 dollars and 5 cents

Answer Link
0693 0693
  • 14-01-2022

Answer: $5.50

You divide the two number.

Answer Link

Otras preguntas

The process of having the receiver restate the message in his or her own words is _____
simplify the expression.
Describe the differences between these two models of the atoms: Electron Cloud and Bohr’s Planetary model.
I need help with this angle question
A particle that has a negative charge Electrons Protons Non-polarMolecule Neutrons
which composer does not represent music of the classical period (A) Mozart (B) Haydn (C) Bach (D) Beethoven
Which state abbreviation should be used in the following address?Ms. Hannah Lin 555 W. 18th St. Santa Ana, _____ 99838CALICACalif.Californ.
Who created a plan that would allocate $500 million to improve rural roads?
The value of x is _____
Dreaming is a well-understood phenomenon. Please select the best answer from the choices provided T F