lawtch02
lawtch02 lawtch02
  • 14-10-2020
  • Mathematics
contestada

At a​ little-known vacation​ spot, taxi fares are a bargain. A ​-mile taxi ride takes minutes and costs ​$. You want to find the cost of a ​- taxi ride. What unit price do you​ need?

Relax

Respuesta :

ChickenNugg0t2 ChickenNugg0t2
  • 14-10-2020

Answer:

The answer is 14

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Can someone please answer this question please answer it correctly please show work please help I really need it I have 6 minutes left please help me please Th
Who was President when the Louisiana Purchase happened?
Read the excerpt below and answer the question. PARRIS: There is either obedience or the church will burn like hell is burning. In at least 100 words, describe
(3ax + 4a) - (9x + 15a)
If 4.5 pounds of cherries cost $10, what is the unit price?
Please and thank you!
Hey I accidentally typed the wrong username. Can I change it
Which equation can be used to find the number that can be added to 410 to get 946
Mr. Martinez rides the bus and walks to get to work. He rides the bus 5/8 of a mile and then walks 1/4 of a mile. How many miles does Mr. Martinez travel to get
In ΔRST, the measure of ∠T=90°, RS = 47 feet, and ST = 11 feet. Find the measure of ∠S to the nearest tenth of a degree.