servexio servexio
  • 13-10-2020
  • Business
contestada

If you can buy a pack of candy bars 5.99 or a 2 pack 3.49,what is the unit cost for a bar in each case?

Relax

Respuesta :

eternaldarkgalaxy eternaldarkgalaxy
  • 13-10-2020

Answer:

1.745 per unit

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Write a story that ends."This is why our friendship broke up"
A textbook has `428` numbered pages, starting with 1. You are equally likely to stop on any of the pages if you flip through the book randomly. If you repeat th
Identify the initial mount (A) and the growth factor (B) be in each exponential function break into (1+r) where the r is the rate of growth. Give r as a percen
what is the answer to this question?
Biodiversity Evidence What it tells us? 1. fossils of organisms no longer alive today 2. features that are shared by more than one species 3. the extinction of
How might containerization have increased globalization in the 20th and 21st centuries?
There is an equal number of 2 brands of watches on a shelf. Brand at watches cost $58 each, and Brand B watches cost $30 each. If the total cost of all the watc
Please help! I’m on question 3 and I am stumped!!
Congruent figures Practice -2 measurement of angle F
Please help me its a math problem !! please see image